Urok al Andalus

11-dniowa wycieczka do Andaluzji - najbardziej orientalnej części Europy, w programie zespoły zabytkowe Grenady, Sewilli i Kordoby, malownicze miasteczka, nadmorskie kurorty, Gibraltar i wiele innych zachwycających miejsc. Samolot z Polski do Malagi, na miejscu komfortowy autokar.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przelot do Malagi, przejazd do jednego z kurortów na Costa del Sol w okolicy Estepony, zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień
Wycieczka do Gibraltaru, enklawy należącej do Wielkiej Brytanii. Słynna Skała Gibraltarska to nie tylko miejsce historyczne ale i ciekawy obiekt przyrodniczy, jedyne miejsce w Europie gdzie dziko żyją małpy. W drodze powrotnej zwiedzanie eleganckiej Marbelli. Nocleg w tym samym hotelu.

3 dzień
Przejazd do Sewilli. Po drodze zwiedzanie Rondy i Acros de la Frontera - malowniczych miast, położonych na skalistych wzgórzach oraz krótki przystanek w Jeres - znanym ośrodku winiarstwa. Zakwaterowanie w hotelu.

4 dzień
Sewilla. Zwiedzanie ogromnej gotyckiej katedry, pełnej dzieł sztuki i Alkazaru (królewskiego zespołu pałacowego), które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, spacer po mieście obok takich obiektów jak: Plaza de Espana, Torre del Oro, Uniwersytet (w zabytkowym budynku fabrycznym), arena la Maestranza i inne. Osoby zainteresowane znajdą czas na odwiedzenie Muzeum Sztuk Pięknych, w którym znajdują się obrazy wielkich hiszpańskich malarzy. Powrót do hotelu.

5 dzień
Wycieczka do Parku Narodowego Donana (obiekt Światowego Dziedzictwa), ze spacerem na brzeg Oceanu Atlantyckiego i wizytą w centrum edukacyjnym, gdzie są specjalne stanowiska do obserwacji ptaków. Po drodze port, z którego wypłynął Kolumb (repliki okrętów), po południu wizyta w El Roccio gdzie znajduje się sławne w Hiszpanii sanktuarium maryjne. Na koniec dnia przejazd do Kordoby, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

6 dzień
Kordoba. Zwiedzanie Kordoby, której centrum uznano za obiekt Światowego Dziedzictwa. Najważniejszym i unikalnym na skalę światową zabytkiem jest Mezquita, dawny meczet, obecnie katedra, bardzo ciekawy jest też pałac de Viana i stara dzielnica żydowska. Turystów przyciąga także Medina Azahara - położone tuż koło Kordoby pozostałości miasta z czasów kalifatu. Nocleg w tym samym hotelu.

7 dzień
Przejazd do Granady. Po drodze przystanek w Andujar (obraz El Greco) oraz zwiedzanie Baezy i Ubedy, dwóch niewielkich miasta wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa jako świetne zespoły hiszpańskiej architektury renesansowej. Zakwaterowanie w hotelu w Granadzie.

8 dzień
Granada. Zwiedzanie wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Alhambry wraz z ogrodami Generalife i dzielnicy Albaicin oraz katedry i Kaplicy Królewskiej. Nocleg w tym samym miejscu.

9 dzień
Przejazd do Almerii. Droga prowadzi przez Alpuharę, region położony na południowych zboczach gór Sierra Newada, znany z niezwykle malowniczych miejscowości, których wygląd niewiele zmienił się w ciągu stuleci. Zakwaterowanie w hotelu w Almerii. Po południu czas na spacer po historycznym centrum miasta.

10 dzień
Okolice Almerii. 30 km na północ od Almerii zaczyna się pustynia Tabernas, jedyna prawdziwa pustynia Europy. Po obejrzeniu krajobrazów przypominających Dziki Zachód przejazd na wybrzeże. Park krajobrazowy Cabo de Gata chroni najpiękniejsze i najbardziej naturalne wybrzeże w całej Andaluzji. Przejazd do Malagi, nocleg w hotelu.

11 dzień
Zwiedzanie Malagi. Do wartych odwiedzenia miejsc w Maladze należą m. innymi: Muzeum Picassa, rzymskie ruiny, Alcazaba (twierdza), katedra, piękny park. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

Cena zawiera:

 • 10 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami
 • przejazdy autokarem na terenie Andaluzji
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotu samolotem Kraków - Malaga - Kraków, linie Ryan Air, ok. 950 zł (termin majowy); 1100 zł (termin wrześniowy), z bagażem podręcznym;
 • biletów wstępu i przewodników lokalnych- ok. 80 euro
 • taksy klimatycznej
 • opcjonalnie dopłaty za bagaż rejestrowany ok. 200 zł
 • dopłata do pokoju 1-os. - 800 zł
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł

Galeria:

Sewilla, arena
W Sewilli
Repliki okrętów Kolumba w Palos de la Frontera
Flamingi na lagunie k. El Rocio.
Sanktuarium NMP w El Rocio
Kordoba
Kordoba
Mezquita - wejcie do mihrabu
Kordoba, ogrody przy Alcazar de los Reyes Cristianos
Baeza
Ubeda, plac przed kościołem Zbawiciela.
Widok na Alhambrę, w głębi Sierra Nevada.
Alhambra, Patio de los Leones (Dziedziniec Lwów).
Ogrody Generalife, Patio de la Acequia.
Alhambra
Grenada, uliczka w dzielnicy Albaicin.
Malaga, Muzeum Picassa
Malaga, teatr rzymski
Katedra w Maladze
W Maladze.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor