Peloponez w pigułce

10 dniowa wycieczka na Peloponez, najdalej na południe wysuniętą część kontynentalnej Grecji, słynący ze wspaniałej przyrody, malowniczych plaż i zatoczek, gajów oliwnych, plantacji winorośli i owoców cytrusowych.
Peloponez oprócz tego zachwyca niezliczonymi zabytkami z różnych okresów i kultur. Znajdują się tu najcenniejsze zabytki, między innymi starożytny Korynt, Epidauros, Mykeny, Olimpia, bizantyjska Mistra i Monemvasia.
W trakcie wycieczki odwiedzimy ponadto górzystą Arkadię, tajemniczy półwysep Mani oraz Przylądek Matapan, gdzie według mitologii greckiej mieściło się wejście do piekieł.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż w kierunku Ancony, spacer po mieście, prom do Patry, nocleg w kabinach 4-os.

3 dzień
Przypłynięcie do Patry w godzinach popołudniowych, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Koryntu.

4 dzień
Śniadanie, przejazd nad Kanał Koryncki, łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał przekopany w końcu XIX w. skraca czas opływania półwyspu o wiele godzin, następnie ruiny antycznego Koryntu, który zyskał złą reputację jako siedlisko zbytku i występku. W programie: dorycka Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema - mównica, z której nauczał św. Paweł. Nad ruinami wznosi się twierdza Akrokorynt, przez wieki strzegąca drogi na półwysep. Przejazd do obfitującej w najcenniejsze zabytki archeologiczne, historycznej Argolidy: Epidauros - doskonale zachowany teatr antyczny, słynący z niezwykłej akustyki, Mykeny - ośrodek kultury mykeńskiej ze słynną Bramą Lwów, Cytadelą oraz Skarbcem Atreusa zwanym grobem Agamemnona. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Mistry, jednej z największej atrakcji Peloponezu, ufortyfikowanego miasta bizantyjskiego położonego na zboczach gór Tajget. Zwiedzanie zespołu architektonicznego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zespół obejmuje górującą nad miastem fortecę, pałac Despotów, kościoły i klasztory, w tym żeński klasztor Pandánassa (Królowej Świata) jedyny zamieszkały obiekt na terenie Mistry. Dalsza podróż w kierunku Monemvasi, nazywanej Gibraltarem Wschodu ze względu na swoje położenie u podnóża wielkiej skały wyrastającej z morza. Monemvasię łączy ze stałym lądem jedynie wąska grobla. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami tego zachwycającego miasta. Przejazd na obiadokolacjĘ i nocleg w okolicy Gythio.

6 dzień
Śniadanie, przejazd na półwysep Mani, słynący z kamiennych budowli mieszkalno-obronnych, o wyglądzie zamkowych wież wznoszonych przez mieszkańców tego dzikiego regionu do celów obronnych. Wizyta w miejscowości Vathia, pocztówkowego symbolu Manii, gdzie zachowało się 35 takich wież, następnie przejazd do mitycznych wrót piekieł, miejsca nazywanego końcem świata – Przylądek Matapan. Krajobraz półwyspu jest niezwykle surowy, pozbawiony roślinności. W drodze powrotnej postój w malowniczej wiosce rybackiej Gerolimenas. Dalsza podróż w kierunku Kalamaty, obiadokolacja i nocleg w okolicy Pylos.

7 dzień
Śniadanie, przejazd na południe, gdzie znajdują się bliźniacze twierdze warowne Methoni i Koroni wzniesione w XIII w. przez Wenecjan po obu stronach Półwyspu Messeńskiego. Nazywano je “Oczyma Wenecji”, gdyż kontrolowały ruch statków między Italią i Grecją. Zwiedzanie twierdzy Methoni, która pełniła rolę ważnego ośrodka handlowego, wojskowego i kulturalnego. Twierdza ma bardzo ładne położenie, połączona jest wąską groblą z wysepką Bourtzi, na której Turcy wybudowali mały, ośmiokątny zameczek. Przejazd w kierunku Laguny Gialova, obszar chroniony przez program Natura 2000. Znajduje się tu rezerwat z jedyną na stałym lądzie Europy populacją kameleonów. Relaks nad niezwykle malowniczą zatoczką Voidokilia, nad którą wznoszą się ruiny zamku Franków z piękną panoramą na okolicę. Zatoczka ma kształt greckiej litery omega i otoczona jest półokrągłym pasem wydm. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 dzień
Śniadanie, przejazd przez Arkadię, górzystą krainę w sercu Peloponezu, porościnaną wąwozami o urwistych ścianach, z malowniczymi, ukrytymi wśród wzgórz miasteczkami (Karitena i Andritsena), które zachowały swoją autentyczność. Przyjazd do Olimpii, najsłynniejszego w starożytnej Grecji miejsca kultu Zeusa oraz areny igrzysk olimpijskich odbywających się tutaj od 776 roku p.n.e. co cztery lata. W centralnym punkcie Olimpii znajdowało się sanktuarium, a w nim jeden z siedmiu cudów świata – posąg Zeusa dłuta Fidiasza. Wokół sanktuarium stworzono obiekty sportowe: stadion, hipodrom, gimnazjon z palestrą i łaźnie. Dalsza podróż w kierunku Patry, prom do Ancony, nocleg w kabinach 4-os.

9 dzień
Przypłynięcie do Ancony w godzinach popołudniowych, dalsza podróż w kierunku Polski.

10 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC
  • 6 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją
  • 2 noclegi na promach na trasie Ancona - Patra - Ancona, kabiny 4-os. wewnętrzne
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna , wariant standard

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok. 50 €
  • wyżywienia na promie
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Monemvasia
Monemwasia
Monemwasia
Półwysep Mani
Vathia
Vathia
Gerolimenas
Zatoka Voidokilia
Laguna Gialova
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Olimpia
Olimpia

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor