Górny Śląsk - szlakiem zabytków techniki

Kolejna wycieczka z cyklu Zwiedzamy Górny Śląsk. Tym razem odwiedzimy osiedle górnicze o niepowtarzalnym klimacie i przeżyjemy fascynującą przygodę wśród historycznych wyrobisk górniczych.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Wyjazd z Krakowa o godz. 8.00, stanowisko dla autokarów i busów K+R przy ul. Pawiej (między Galerią Krakowską a Hotelem Mercure).

W programie wycieczki:

  • Nikiszowiec w Katowicach - osiedle robotnicze dla górników kopalni „Giesche”, wybudowane w latach 1908-1918 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben.
  • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu - jedna z największych atrakcji Górnego Śląska. Podziemny port, autentyczne górnicze wyrobiska, potężne maszyny wydobywcze i najdłuższy w Polsce spływ łodzią dostarczą niezapomnianych wrażeń.
  • Kopalnia Guido w Zabrzu - unikatowy w skali Europy obiekt turystyczny, w którym można zjechać w podziemia oryginalną szolą i przekonać się na własne oczy, jak wyglądała i wygląda praca górników.

Powrót do Krakowa ok. godz. 18.00.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do Kopalni: normalny 60 zł, ulgowy 47 zł i Sztolni: normalny 60 zł, ulgowy 47 zł


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor