Świąteczny Eger

„Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol, s issza borát” – Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym,
wprost do Węgierskiej krainy win i basenów.

W programie wyjazdu:
- jarmark świąteczny,
- największy na Węgrzech kiermasz staroci,
- baseny termalne,
- degustacja i zakup doskonałych win w Dolinie Pięknej Pani

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

Wyjazdy: Kraków, ul. Kałuży o godzinie 3:00, Bochnia ul. Regis 1 o godzinie 3:45, Brzesko Dworzec Autobusowy godzina 4:00.

Przejazd do Egeru. Czas na odpoczynek i relaks w Uzdrowiskowych Basenach Termalnych Egeru. Wysoko lecznicze wody zawierają wiele dobroczynnych składników: magnez, wapń, wodorowęglan, siarkę i radon, pomagających leczyć przeróżne schorzenia, jak reumatyzm, nadciśnienie, arteriosklerozę, schorzenia układu ruchu. Termal Eger położony jest w centrum Egeru, w parku miejskim.

Następnie czas na zwiedzanie miasta i zakupy na Jarmarku Świątecznym. W cudowny świąteczny nastrój wprowadza przytulna atmosfera starego miasta oraz zalany światłem plac Dobó, gdzie można spróbować pieczonych kasztanów, grzanego wina, kurtosza i innych smakołyków. Czas umilają również koncerty muzyki współczesnej i kolędy.

W tym dniu dla chętnych również możliwość udziału i zakupów na największym w kraju Jarmarku Staroci. Swój niepowtarzalny, wyjątkowy klimat zawdzięcza zarówno miejscu, w którym się odbywa jak i ponad stu sprzedawcom przybywającym z każdego zakątka Węgier.

Kwintesencją winiarskiej radości północnych Węgier jest Dolina Pięknej Pani gdzie główną atrakcją są piwniczki winne. Każda z nich ma swój niepowtarzalny, indywidualny urok i charakter, czas wolny na degustację i zakup wybornego i taniego wina.

Wyjazd w drogę powrotną o 19:00 Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych (około północy)

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingowe
  • ubezpieczenie NNW+KL

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - Baseny termalne: 1 wejście - 1900HUF + 1000HUF (zwrotna kaucja)
  • składka na TFG i TFP 20zł/osobę
  • wydatków osobistych

Kurs forinta:
1 HUF = 0.0135złSzanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor