Niesamowity Dolny Śląsk

3-dniowa wycieczka na Dolny Śląsk, w trakcie której zobaczymy:

Paczków - jedno z najstarszych miast polskich
Wambierzyce - najstarsza szopka ruchoma na terenie Polski
Walim - podziemny kompleks III Rzeszy Riese
Dolina Pałaców i Ogrodów (Pałac w Łomnicy i Pałac w Wojanowie)
Karpacz - unikatowa, pochodząca z Norwegii Świątynia Wang
Kolorowe Jeziorka, jeden z najpiękniejszych fragmentów Rudawskiego Parku Krajobrazowego
Brzeg - Zamek Piastów Śląskich

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd do Paczkowa, zwanego polskim Carcassonne, jednego z najstarszych miast polskich. To jedyne polskie miasteczko otoczone murem obronnym z XIV wieku, z zachowanymi w doskonałym stanie 19 basztami i trzema wieżami bramnymi. Następnie przejazd do Wambierzyc, wizyta w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin, gdzie znajduje się najstarsza szopka ruchoma na terenie Polski. Przejazd do Walimia i zwiedzanie podziemnego kompleksu III Rzeszy Riese. Obiadokolacja i nocleg w Kamiennej Górze.

2 dzień
Śniadanie, w programie tego dnia wizyta w Dolinie Pałaców i Ogrodów, która jest dolnośląskim szlakiem turystycznym prowadzącym po zabytkach architektury pałacowej i zamkowej Kotliny Jeleniogórskiej. Na szlaku znajduje się niemal 30 rezydencji szlacheckich, poczynając od średniowiecznych warowni, wież mieszkalnych, renesansowych dworów, poprzez barokowe i XIX-wieczne pałace, którym towarzyszą rozległe parki krajobrazowe z bogatym starodrzewem i urozmaiconą architekturą ogrodową. Zwiedzanie pałaców, które zostały odrestaurowane i obecnie są użytkowane jako eleganckie hotele i restauracje.
Łomnica - zespół pałacowo, parkowo, folwarczny, w skład którego wchodzi barokowy pałac pochodzący z XVII wieku, budynki folwarczne, Dom Wdów oraz dziewięciohektarowy park krajobrazowy w stylu angielskim, rozciągający się wzdłuż rzeki Bóbr. Wraz ze znajdującym się po drugiej stronie rzeki parkiem pałacu Wojanów tworzą jedną, spójną kompozycję parkową. Następnie Pałac Wojanów - romantyczna rezydencja dworska. Przejazd do Karpacza, jednego z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski, wizyta w Świątyni Wang. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii na przełomie XII i XIII wieku, a w 1842 roku został przeniesiony do Karpacza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Rudawskiego Parku Krajobrazowego , gdzie znajdują się Kolorowe Jeziorka - cztery stawy u podnóża Wielkiej Kopy (871 m n.p.m.) w Rudawach Janowickich, które powstały w miejscu wyrobisk dawnych niemieckich kopalni. Ich barwa wynika ze składu chemicznego podłoża, na którym są zlokalizowane. Przez Kolorowe Jeziorka została wytyczona około czterokilometrowa ścieżka dydaktyczna. Miejsce to uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Rudawach Janowickich. Przejazd do Brzegu, zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich, który jest zaliczany do najwspanialszych rezydencji doby renesansu. W godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Krakowa. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport
  • 2 noclegi w hotelu, pokoje 2-3-os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych,opłaty lokalnej , składki na TFG i TFP

Galeria:

Pałac Łomnica
Pałac Wojanów
Pałac Wojanów
Karpacz, Świątynia Wang
Karpacz, Świątynia Wang
Kolorowe jeziorka
Kolorowe jeziorka
Kolorowe jeziorka
Kolorowe jeziorka
Brzeg
Brzeg
Brzeg

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor