Krokusowy zawrót głowy
czyli wiosna w Dolinie Chochołowskiej

Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Atrakcyjna o każdej porze roku, łatwa do wędrowania. A właśnie zbliża się ten czas, kiedy w dolinie robi się naprawdę pięknie i to na fioletowo. Cudowne krokusowe kobierce zaścielają polany Doliny Chochołowskiej – TO TRZEBA ZOBACZYĆ! Zapraszamy na wspaniały, pełen wrażeń spacer. Dolina jest długa, więc można będzie podjechać bryczką. Po krokusowym szaleństwie proponujemy wizytę w Zakopanem.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

godz. 5.00 - wyjazd z Bochni, ul. Regis 1
godz. 5.45 - wyjazd z Krakowa, ul. Kałuży

Przejazd w kierunku Doliny Chochołowskiej. Początek wędrówki na Siwej Polanie, gdzie są kasy z biletami wstępu, kramy i toalety. Tutaj też na zainteresowane osoby będą czekały bryczki.
Do Polany Huciska prowadzi droga asfaltowa, która następnie przechodzi w drogę szutrową. Na Polanie Huciska będzie czas na odpoczynek i skorzystanie z toalet. Przez całą drogę będą towarzyszyć większe i mniejsze skupiska krokusów. Największa nagroda za trudy wędrówki czeka jednak na Polanie Chochołowskiej. Prawdziwy „krokusowy zawrót głowy”.
Czas wolny przy schronisku PTTK i na Polanie Chochołowskiej (odpoczynek, toaleta i posiłek we własnym zakresie).
Powrót do autokaru tą samą trasą. Przejazd do Zakopanego, spacer po Krupówkach, czas wolny. Przejazd pod Wielką Krokiew, gdzie usłyszymy o historii tego obiektu. Następnie przejazd do Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce zwanej inaczej Kaplicą na Jaszczurówce, która jest przykładem wspaniałego stylu zakopiańskiego.
Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem, zgodnie z obowiązującymi limitami, opłaty parkingowe
  • opiekę pilota/przewodnika

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do TPN – 7 zł, ewentualnego przejazdu bryczką – 50 zł/os (przy maksymalnym obłożeniu 4-os), innych wydatków natury osobistej

Uwaga:

Należy pamiętać o odpowiednim obuwiu (najlepiej stabilizującym kostkę) i ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych. Przydadzą się też kijki wspomagające marsz i mały plecaczek na rzeczy osobiste, przekąski, napoje.

Wyjazd organizowany jest zgodnie z obowiązującymi zaleceniami związanymi z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19.

Jeżeli nieprzewidziane okoliczności udaremnią nam wyjazd w zaplanowanym terminie, wyjazd przełożymy na inny termin. To dopiero początek kwitnienia krokusów!

Galeria:

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor