Czechy - Praga i osobliwości przyrody

4 dniowa wycieczka do Czech do Pragi, w programie najważniejsze praskie zabytki
a po drodze pałac w Kromieryżu, Jaskinie Punkwiowe i Adrszpaskie Skalne Miasto

Kromieryż * Morawski Kras - Jaskinia Punkwiowa * Praga * Adrszpaskie Skały

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przejazd do miejscowości Kromieryż, gdzie znajduje się wspaniały barokowy pałac, niegdyś rezydencja biskupów ołomunieckich. W bogato urządzonych wnętrzach można podziwiać m.in. bogatą kolekcję obrazów mistrzów europejskich XV-XVIII w. Duże wrażenie robią również wyjątkowe ogrody barokowe typu francuskiego. W 1998 r. pałac i ogrody zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Dalsza podróż w kierunku Morawskiego Krasu, malowniczej krainy z blisko tysiącem jaskiń, podziemnych tuneli i przepaści. Przejazd mini ciuchcią do kompleksu jaskiń Morawskiego Krasu, przejażdżka łodzią po podziemnej rzece w Jaskini Punkwiowej – najpiękniejszej jaskini na Morawach, wjazd kolejką górską nad przepaść Macocha, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Brna.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Pragi, zwiedzanie miasta: Hradczany (Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka), przejście na Małą Stranę, podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. Centralnym punktem tego miejsca jest plac Malostranski, z dominującym na nim kościołem św. Mikołaja, jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Pradze. Przejście pięknym średniowiecznym Mostem Karola na Stare Miasto. Dwugodzinny rejs statkiem po Wełtawie, obiadokolacja na statku. Wieczorem udział w widowisku „światło-dźwiek” – Križkove Fontanny.

3 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Pragi - Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa. Następnie wizyta w Dzielnicy Żydowskiej Josefov (synagoga, dom bractwa pogrzebowego, cmentarz żydowski, pomnik Franza Kafki), czas wolny na Placu św. Wacława. Przejazd do praskiej twierdzy Wyszehrad, zwiedzanie neogotyckiego kościoła św. Piotra i Pawła, platforma widokowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kudowej Zdroju.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Adrspach, gdzie znajduje się rezerwat przyrody Skalne Miasto - najciekawsza część Gór Stołowych. W programie m.in. przejażdżka łodzią po jeziorze o długości ok. 300 m. pozwalająca obejrzeć kilkudziesięciometrowe formy skalne o fantastycznych kształtach przypominających ludzi, zwierzęta i przedmioty. Oprócz jeziorka, płynąca tędy rzeka Metuja utworzyła głęboki wąwóz oraz wodospad (19 m). Przejazd w kierunku Polski, przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • 3 noclegi w hotelach 2/3*
  • wyżywienie: 3 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych - ok. 1200 CZK
  • rejsu i kolacji na statku - 400 CZK (płatne u pilota)
  • spektaklu Križkove Fontanny - 220 CZK
  • dopłata do pokoju 1-os. 180 zł

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor