Praga

2 dniowa wycieczka do zachwycającej o każdej porze roku Pragi.
W programie najciekawsze zabytki stolicy Czech.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych (5.30), przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty na placu Wacława, który zdobi monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz pochodzący z roku 1913 pomnik św. Wacława w otoczeniu patronów ziemi czeskiej. W drodze na Stare Miasto zobaczymy między innymi pałac Lucerna, późnogotycką Bramę Prochową oraz najsłynniejszy budynek secesyjny w Pradze - Miejski Dom Reprezentacyjny oraz Uniwersytet Karola; spacer po starej dzielnicy żydowskiej Josefov (synagoga, dom bractwa pogrzebowego, cmentarz żydowski, pomnik Franza Kafki), rejs po Wełtawie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Pragi (Hradczany: Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Loreta, Złota Uliczka), przejście na Małą Stranę, podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. Centralnym punktem tego miejsca jest plac Malostranski, z dominującym na nim kościołem św. Mikołaja, jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Pradze. Przejście pięknym średniowiecznym Mostem Karola na Stare Miasto (Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa). Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd w drogę powrotną. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu , pok. 2-os z łazienkami
  • 1 obiadokolację
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • obowiązkową składkę TFG i TZP

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 600 CZK, rejsu po Wełtawie ok. 400 CZK

Galeria:

Praga
Praga
Praga - zegar na ścianie Ratusza Staromiejskiego
Praga
Praga

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor