Złota Praga

3 dniowa wycieczka autokarowa do Pragi, miasta pięknego o każdej porze roku.
W programie najciekawsze praskie zabytki oraz średniowieczne
górnicze miasto Kutna Hora.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd do praskiej twierdzy Wyszehrad, zwiedzanie neogotyckiego kościoła św. Piotra i Pawła, platforma widokowa. Przejazd do centrum, spacer po Placu św. Wacława, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzien
Śniadanie, zwiedzanie Pragi (Hradczany: Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Loreta), przejście na Małą Stranę, podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. Centralnym punktem tego miejsca jest plac Malostranski, z dominującym na nim kościołem św. Mikołaja, jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Pradze. Przejście pięknym średniowiecznym Mostem Karola na Stare Miasto (Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa). Następnie wizyta w Dzielnicy Żydowskiej Josefov (synagoga, dom bractwa pogrzebowego, cmentarz żydowski, pomnik Franza Kafki), rejs statkiem po Wełtawie, obiadokolacja na statku. Wieczorem udział w widowisku „światło-dźwiek” – Križkove Fontanny, nocleg w hotelu.

3 dzien
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kutnej Hory. Spacer po miasteczku, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, w programie: kościół św. Barbary, kamienny dom oraz kaplica czaszek. Około południa wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transfer autokarem lub busem
  • 2 noclegi w hotelu, pok. 2-os z łazienkami
  • wyżywienie: 2 śniadania i 1 obiadokolacja
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok. 800 koron czeskich
  • rejsu i kolacji na statku - 400 CZK (płatne u pilota)
  • spektaklu Križkove Fontanny - 220 CZK
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 4

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor