Wiedeń

3 dniowa wycieczka autokarowa do Wiednia, w programie zwiedzania: Katedra Św. Szczepana, Hofburg, Schonbrunn, Kahlenberg, Grinzing, Kohlmarkt

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Mikulowa, miasteczka położonego na Morawach, nad którym góruje widoczny z daleka zamek, spacer po rynku otoczonym renesansowymi kamienicami. Przyjazd do Wiednia. Wyjazd na Kahlenberg, wzgórze z kościółkiem związanym z Odsieczą Wiedeńską w 1683 roku, panorama miasta, przejazd przez malowniczy Grinzing, (dawna wieś a dziś słynne winiarnie). Obiadokolacja z degustacją wina na Grinzingu, przejazd na nocleg w okolicy Wiednia.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Wiednia, Ring (objazd autokarem), Plac Marii Teresy pośrodku którego znajduje się pomnik arcyksiężnej Austrii, a po obu stronach budynki Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodniczego, następnie budynek Parlamentu w stylu helleńskiego gotyku, neogotycki ratusz z 98-metrową wieżą, Kościół Wotywny, ufundowany w podzięce po udaremnionym zamachu na cesarza Franciszka Józefa, ogród różany, Hofburg, cesarski pałac zimowy, symbol siły i bogactwa Habsburgów, katedra św. Szczepana, najważniejsza świątynia Wiednia, ulica Graben, pomnik Johana Strausa, Prater, jeden z najbardziej znanych parków rozrywki, którego symbolem jest diabelski młyn skonstruowany w latach 1896-97, działający do dziś. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Schonbrunn, letniej rezydencji Habsburgów, która oczarowuje bogactwem wnętrz i wspaniałymi, rozległymi ogrodami zaprojektowanymi w stylu francuskim, z romantycznymi alejkami, dywanami z kwiatów, fontannami. W programie: komnaty pałacu, fontanna Neptuna, Glorietta z której roztacza się fantastyczny widok na pałac i Wiedeń. Wyjazd z Wiednia w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • noclegi w hotelu 2* w pok. 2 lub 3 os. z łazienkami na obrzeżach Wiednia
  • wyżywienie 2 śniadania i 1 kolacja w hotelu
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów miejscowego przewodnika ok. 40 euro/os.
  • kolacji na Grinzingu 20 Euro, płatne u pilota
  • dopłata do pokoju 1-os. – 150 zł
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 20 zł

Galeria:

Katedra św. Szczepana
Wiedeń - opera
Wiedeń
Grinzing

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor