Dolina Wachau - krajobrazowa perła Austrii

3 dniowa wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków Austrii,
wpisanej na listę UNESCO doliny Wachau - krainy moreli, zamków i winnic.
W programie: Krems, Durnstein, zamek Aggstein, opactwa w Melku i Gottweig,
a po drodze także Znojmo

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd przez Mikułow do Krems nad Dunajem, miasta, które o każdej porze roku urzeka urodą. Spacer po uliczkach starego miasta, możliwość degustacji wina i miejscowej specjalności – likieru morelowego - w jednym ze stylowych lokali, nocleg w okolicy Krems.

2 dzien
Śniadanie, zwiedzanie górującego nad Kremsem opactwa benedyktynów w Gottweig porównywanego do klasztoru na Monte Cassino, a potem przejazd doliną Dunaju do ślicznego średniowiecznego miasteczka Durnstein i spacer do położonych nad nim ruin. Kolejnym punktem zwiedzania będzie gotycki zamek Aggstein, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na dolinę. Zamek jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc Dolnej Austrii. Przyjazd do Melku, spacer po uliczkach starego miasteczka, powrót na nocleg.

3 dzien
Śniadanie, zwiedzanie opactwa w Melku, będącego największym klasztorem benedyktyńskim w Europie, po czym powrót do Polski, z postojem na starym mieście  w Znojmie. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • 2 noclegi, pokoje 2,3 os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji
  • biletów wstępu, ok. 20 €
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 20 zł

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor