Wyprawa konna po stepach między
Waszlowani a Davit Gareja

Siedmiodniowa wyprawa konna w czasie której z minibusa zobaczymy Kachetię, bazar w Dedoplistqaro i pogranicze gruzińsko-azerbejdżańskie. Na dzielnych kaukaskich koniach będziemy pięć dni wędrować od Parku Narodowego Waszlowani przez pocięte kanionami stepy, rezerwat błotnych wulkanów, rezerwat dorzecza Iori i zagubione pustelnie - do klasztoru Davit Gareja z VII wieku ne. W trakcie siedmiu dni ekscytującej wyprawy odkryjemy rozległe tereny na których nie pojawiają się turyści i poznamy odchodzące kultury różnych ludów Kaukazu – kachetyńskich Gruzinów i Tuszeńców

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

UWAGA! W sprawie dostępności miejsc, wyceny wyjazdów grupowych, innych terminów i tras na życzenie – prosimy o kontakt z Jackiem Jasińskim 694 682 217 nomadiclife.eu@gmail.com)
Grupy zorganizowane (trzy osoby to już jest grupa…) wyceniane są indywidualnie – im więcej osób liczy grupa, tym korzystniejsze rabaty!

Pomysł i prowadzenie:

Jacek Jasiński - z wykształcenia architekt i archeolog, ale z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat organizuje wyprawy – głównie konne bezdrożami krajów leżących w cieniu Jedwabnego Szlaku (Kaukaz, Persja, Azja Centralna). W samej tylko Gruzji w ciągu ośmiu lat zaprojektował i przeprowadził 76 wypraw konnych na różnych, czasem pionierskich trasach. Więcej info na www.nomadiclife.eu

Ramowy program wyprawy konnej (trasa: Waszlowani - Davit Gareja):

wieczór przed 1 dniem
Wylot z Polski do Tbilisi lub Kutaisi (we własnym zakresie – po wcześniejszych konsultacjach z prowadzącym). Oczywiście istnieje możliwość przylotu w dowolnym wcześniejszym terminie - miejsce i czas spotkania w Tbilisi zostanie ustalony indywidualnie.

1 dzień
Spotkanie w Tbilisi (miejsce i godzinę spotkania określę w terminie bliższym wyprawy- zazwyczaj jest to hostel do którego zjeżdżają się uczestnicy). Około 12:00 jedziemy wynajętym busem do Dedoplistskaro a następnie do Eldari (na granicy Parku Narodowego Waszlowani). Po drodze mamy jeden postój na zakupy na bazarze w Dedoplistskaro. Transfer trwa około 4 godzin. Do Eldari przyjeżdżamy około 17:00 – mamy czas na odpoczynek, przepakowanie bagaży i przygotowania do wyprawy. Wieczorem kolacja (przygotowujemy wspólnie) i nocleg w namiotach.

2-5 dzień
Budzimy się, około 08:30 jemy śniadanie (przygotowujemy wspólnie), pakujemy bagaże, przygotowujemy się do wyprawy. Około 10:30 wyjeżdżamy w stronę Davit Gareja – stepami rozciągającymi się na przestrzeni wielu kilometrów wzdłuż granicy z Azerbejdżanem. Po drodze zobaczymy między innymi wulkany błotne, rezerwat przyrody w dolinie rzeki Iori, może uda nam się znaleźć zagubione skalne kościoły… Towarzyszy nam samochód 4x4 wożący bagaże i sprzęt biwakowy. Na miejscu noclegu pomagamy rozsiodłać i rozjuczyć konie, rozbijamy namioty, przygotowujemy kolację, odpoczywamy i integrujemy się… i tak 4 dni w otoczeniu dziewiczej przyrody i naszych towarzyszy – koni.

6 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (niestety znowu sami je przygotowujemy, na szczęście ostatni raz…), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i juczeniu koni i wyjazd. W ciągu dnia dojeżdżamy do Davit Gareja, zwiedzamy klasztor z VII wieku (zwiedzenie wszystkich skalnych pozostałości klasztoru zależy od aktualnej sytuacji dyplomatycznej z Azerbejdżanem), w pobliżu Davit Gareja w dogodnym miejscu nocujemy - pomagamy rozsiodłać i rozjuczyć konie, rozbijamy namioty, przygotowujemy kolację, odpoczywamy i integrujemy się…ostatnia noc pod namiotem.

7 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowywane przez gospodarzy). Pakujemy się, wsiadamy do busa i jedziemy do Tbilisi – po południu meldujemy się w hostelu i kończymy wyprawę – mamy czas wolny. (Prysznic!!!!!) Możemy odpocząć albo wyskoczyć na pożegnalna kolację w mieście. Albo po prostu powłóczyć się po starym Tbilisi, które po zmroku nabiera szczególnego uroku.

8 dzień
W zależności od rozkładu lotów uczestników grupy – pozostajemy jeszcze w Gruzji lub wylatujemy do Polski.

Ramowy program wyprawy konnej (trasa powrotna: Davit Gareja – Waszlowani):

Ramowy program wyprawy konnej Davit Gareja - Waszlowani analogicznie do powyższego, zmianie ulega kolejność (zaczynamy w Davit Gareja i kierujemy się na południe w stronę Waszlowani) – wszystkie inne punkty programu bez zmian.

Uwagi:

Trasa wyprawy konnej może ulec zmianie w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora i Prowadzącego (wydarzenia polityczne, załamanie pogody, trudne warunki na trasie)– dostosowana będzie do aktualnie panujących warunków w trosce o komfort i bezpieczeństwo uczestników oraz wierzchowców.

Cena zawiera:

 • transfery (samochód/bus, lokalne środki transportu) na trasie Tbilsi-Eldari i Davit Gareja-Tbilsi. Osoby które przyjeżdżają i wyjeżdżają w innych terminach niż w opisie powinny ustalić opcje transportu indywidualnie z prowadzącym.
 • wynajem koni wyposażonych w siodła kaukaskie, ogłowia i podręczne sakwy bagażowe na 5 dni konnej wędrówki
 • wynajem samochodu transportowego 4x4 wożącego bagaże i sprzęt
 • opieka lokalnego przewodnika (jednego lub więcej w zależności od ilości uczestników)
 • noclegi w namiotach w czasie rajdu konnego (5 nocy) – organizator zapewnia namioty 3-4 osobowe (Uwaga! Śpiwory i maty do spania należy mieć swoje. Temperatury nocą na Kaukazie mogą latem spadać do +5 stopni). Można zabrać swój namiot po konsultacji z prowadzącym – ważne aby namiot był jak najmniejszy po spakowaniu i jak najlżejszy.
 • 2 noclegi w hostelu w Tbilsi (pierwszej i ostatniej nocy)
 • wyżywienie w Tbilisi: śniadanie pierwszego dnia, wspólna kolacja w restauracji ostatniego wieczoru
 • wyżywienie w czasie wyprawy konnej (przygotowujemy wspólnie z produktów zakupionych przez prowadzącego) – śniadania i obiadokolacje przygotowywane na gazie lub ognisku (w zależności od sytuacji z drewnem) – jeśli ktoś wymaga szczególnej diety bardzo proszę o informację przy zgłoszeniu, aby się do tego przygotować
 • butle gazowe i palniki do przygotowywania wspólnych posiłków
 • ubezpieczenia KL i NNW
 • obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • przelotu samolotem do Tbilisi lub Kutaisi (różne linie lotnicze, z różnych miast Polski)
 • wydatków natury osobistej, pamiątek, kart sim etc…
 • zakupu alkoholu, słodyczy, posiłków pomiędzy śniadaniem i obiadokolacją (w czasie transferów), „snacków”, wody, napojów orzeźwiających itp.
 • sprzętu biwakowego (latarki, kubki, menażki, sztućce, maty i śpiwory)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (nie będzie ich wiele)

Uwagi:

Ze względu na napięty program obejmujący 7 dni wyprawy nie będziemy mieli dużo czasu w Tbilisi. Jeśli komuś zależy na spokojnym zwiedzeniu stolicy, zakupach etc. warto uwzględnić to przy zakupie biletów lotniczych, po prostu przylecieć wcześniej i (lub) zostać później. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i pozwala cieszyć się Gruzją na spokojnie przez dłuższy czas. W razie pytań proszę kontaktować się z Jackiem Jasińskim - doradzi, pomoże, pocieszy… O każdym locie bardzo proszę poinformować prowadzącego, aby wszystko można było wcześniej zaplanować.

Wszystkie pytania „techniczne” dotyczące szczegółów wyprawy, czasu i miejsca spotkania, ekwipunku, umiejętności, dodatkowych terminów i innych wypraw proszę kierować bezpośrednio do Jacka Jasińskiego, email: nomadiclife.eu@gmail.com +48 694 682 217