Kijów - kolebka Rusi

Kijów to tętniąca życiem metropolia położona w cieniu złotych kopuł świątyń, na wysokim brzegu ogromnej rzeki – Dniepr. Można tu znaleźć zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, święte miejsca prawosławia, pomniki wielkiej historii, ważne polonica, wspaniałe parki i ogrody.

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd w kierunku Ukrainy, przyjazd do Łucka, jednego z najstarszych miast na Wołyniu. Spacer po mieście. W programie: XIV-wieczny zamek Lubarta, wznoszący się na wzgórzu, w zakolu Styru, katedra św. Piotra i Pawła, renesansowa synagoga, uważana za jedną z najpiękniejszych w dawnej Polsce, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Obiadokolacja i nocleg w Łucku.

2 dzień
Śniadanie, przyjazd do Kijowa, zwiedzanie Ławry Kijowsko - Peczerskiej, która jest duchową kolebką Rusi, jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Kijowa. Obiadokolacja w barze szybkiej obsługi (we własnym zakresie). Rejs statkiem po Dnieprze. Nocleg w Kijowie.

3 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Kijowa. W programie m. innymi: Sofia Kijowska - prawosławny monastyr z XI-wiecznym Soborem Sofijskim, w którym zachowały się niepowtarzalne mozaiki i freski autorstwa artystów bizantyjskich i ruskich, Monastyr o Złotych Kopułach pod wezwaniem Michała Archanioła (Michajłowski Monastyr), Zjazd św. Andrzeja - jedna z najstarszych ulic Kijowa, przy której znajdują się liczne galerie i kramy twórców ludowych, Cerkiew św. Andrzeja (Andriejewska cerkiew) - wspaniała barokowa świątynia z zielonym dachem, Złota Brama - średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego gródu Jarosława, Sobór św. Włodzimierza - świątynia powstała na 900-lecie chrztu Rusi Kijowskiej, Narodowa Opera Ukrainy, Majdan Niezależności - główny plac miasta, Chreszczatyk - reprezentacyjna ulica miasta (czas wolny). Nocleg w Kijowie.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Białej Cerkwii, spacer po zespole pałacowo-parkowym Aleksandrii, dalsza podróż w kierunku Tarnopola. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • 4 noclegi ze śniadaniem w hotelach, Pokoje 2,3 os z łazienkami
  • 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych, rejsu Dnieprem, ok. 300 UAH
  • 2 obiadokolacji w Kijowie (koszt posiłku w barze szybkiej obsługi 50-100 UAH)

Uwaga:

Do wjazdu na Ukrainę potrzebny jest paszport.



Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor