Mołdawia - Ukraina (Delta Dunaju)

9 dniowa wycieczka autokarowa, w programie zwiedzania:

Soroki * Bielce * Saharna * Tipova * Orheiul Vechi * Kiszyniow * Capriana * Cricova * Komrat * Wilkowo * Białogród Dniestrowski * Odessa

Chisinau

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Godz. 18.00 spotkanie z grupą na dworcu PKP w Przemyślu (przy kasach), przejazd pociągiem jadącym w kierunku Odessy.

2 dzień
Przyjazd do Wapniarki w godzinach rannych, dalsza podróż autokarem do miejscowości Soroki, zwiedzanie imponującej twierdzy Stefana Wielkiego z XVI w. Następnie przejazd do Bielc, stolicy polskiej diaspory w Mołdawii. W programie: świątynia katolicka św. Archaniołów, ormiańska cerkiew św. Grzegorza, Dom Polski. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kiszyniowie.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do położonego na terenie rezerwatu krajobrazowego (liczne wodospady, jaskinie) monastyru Saharna, słynącego ze świętego źródła o właściwościach leczniczych. Następnie zwiedzanie największego skalnego kompleksu klasztornego Tipova, usytuowanego w obrębie parku krajobrazowego (malowniczy widok na Dniestr), wizyta w położonym na skalnej grzędzie kompleksie klasztornym Orheiul Vechi (cerkiew, dzwonnica i pieczary klasztoru z XII-XVIII w, wykopaliska osiedla Daków V-IIIw.p.n.e). Powrót do Kiszyniowa, spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kiszyniowa, następnie zwiedzanie jednego z najstarszych monastyrów Besarabii - Capriana z XV w. ze wspaniałymi freskami. Po południu wizyta w słynnym zakładzie winiarskim, degustacja i zakupy wyśmienitych win w największych na świecie piwnicach winnych w Cricovej (ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy - ulic nazwanych gatunkami win), obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.

5 dzień
Śniadanie, przejazd na południe do Autonomicznego Regionu Gagauzji z postojem w Komrat (ok. 100 km). Gagauzowie są grupą etniczną pochodzenia tureckiego wyznającą prawosławie, posiadają własny hymn, godło i flagę. Gagauzja ma nawet swój uniwersytet, na którym oprócz miejscowej młodzieży można spotkać studentów z Turcji. Dalsza podróż na Ukrainę w Deltę Dunaju, obiadokolacja i nocleg w okolicy Wilkowa.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie miejscowości Wilkowo, położonej na terenie Rezerwatu Dunajskiego (Rezerwat Biosfery UNESCO), miejsca unikalnego zarówno pod względem przyrodniczym, historycznym, jak i etniczno – kulturowym. Mieszka tu społeczność Lipowian, potomków starowierców, którzy opuścili Rosję w roku 1772 przed prześladowaniami religijnymi. Wilkowo ma swój niepowtarzalny urok osady zapomnianej przez ludzi, gdzie czas się zatrzymał, często nazywane jest „Ukraińską Wenecją”. Wycieczka łodziami motorowymi po rozlewiskach i kanałach Delty Dunaju, możliwość pikniku, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Białogrodu Dniestrowskiego (słynnego Akermanu) – olbrzymiej twierdzy Stefana Wielkiego (najpotężniejszego hospodara Mołdawskiego), położonej nad Limanem Bniestru. Białogród przez pewien czas był najdalej na południe wysuniętą twierdzą Rzeczpospolitej, obiadokolacja i nocleg w Odessie.

8 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Odessy: piękny gmach opery, schody Potiomkinowskie, bulwar, Pałac Woroncowa, budynki starej i nowej giełdy, klasycystyczne i secesyjne centrum. Po południu (godz. 18.13) odjazd pociągiem do Przemyśla.

9 dzień
Przyjazd do Przemyśla w godzinach rannych.

Cena zawiera:

  • przejazd pociągiem relacji Przemyśl-Odessa-Przemyśl (miejsca sypialne)
  • 6 noclegów z wyżywieniem: śniadania i obiadokolacji, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • transfer autokarem na trasie wycieczki (Mołdawia, Ukraina)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok. 40 Euro

Galeria:

Saharna
Saharna
Saharna
Saharna
Cricova
Cricova
Cricova
Cricova
Wilkowo
Wilkowo
Wilkowo
Wilkowo
Wilkowo
Odessa
Odessa
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor